Форум різноманітності: виборці особливі — проблеми загальні

15.10.2012 | Кількість переглядів: 672
Учасники заходу

Учасники заходу

12 жовтня 2012 р. в Донецьку відбувся Форум різноманітності, на якому ЛГБТ-співтовариство (абревіатура, що описує сукупність лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів) Донецької області, представники громадських організацій регіону та журналісти обговорили актуальні для соціальних меншин питання. Під час заходу були представлені результати першого в Україні дослідження електоральних переваг ЛГБТ-співтовариства, оцінена чисельність ЛГБТ-виборців в Донецькій області, відбулася дискусія, де «рядові» ЛГБТ висловили свою думку про горезвісний законопроект № 871. Крім того, пройшла виставка картин художника Северина (псевдонім), де бажаючі могли не лише побачити роботи, але й купити їх.

«Порядок на вулиці, проблеми малого бізнесу, освіта, охорона здоров’я, ЖКГ, — ось що хвилює ЛГБТ-співтовариство, втім, як і більшість виборців України, — говорить керівник дослідження Надія Величко, — реальне життя і реальні турботи. Чому ж політики хочуть, щоб геї і лесбіянки стали людьми поза законом? Чим така любов заважає державі? Усіх хвилює законопроект 8711. Адже з його прийняттям і без того непросте життя в нашому суспільстві, де зашкалює рівень ксенофобії і яке скочується до фашизму, стане ще складнішим».

«Ми з обуренням констатуємо, що всі політичні сили, які претендують на місце в парламенті, боягузливо ігнорують вимоги величезної кількості своїх виборців, бояться подивитися в очі тим людям, які утримують їх своїми податками, — акцентував керівник ЛГБТ-центру «Донбас-СоцПроект» Максим Касянчук. — Жодна партія не прислала, незважаючи на неодноразові запрошення, своїх представників на Форум».

Результатом заходу стане звернення до політичних партій з вимогою невідступно наслідувати букву Конституції України, що гарантує усім громадянам рівні права, не допускати звуження передбаченого нею переліку громадянських свобод на догоду миттєвим політичним амбіціям, брати до уваги не лише «інтереси більшості», але й потреби міноритизованих соціальних груп, боротися з розпалюванням ворожнечі та ненависті.

Довідка: «Особливі виборці: голоси меншин в парламентській виборчій кампанії 2012» — проект Молодіжного інноваційного центру «МЕДІА-М» за фінансової підтримки Європейського Союзу. Мета проекту — представити громадськості голоси уразливих соціальних груп і меншин під час передвиборної кампанії, притягнути увагу суспільства і політиків до проблем та інтересів цих груп, зробити їх видимими в місцевих громадах. Партнером МІЦ «МЕДІА-М» в Донецькій області є громадська організація «Міжрегіональний центр ЛГБТ-досліджень Донбас-СоцПроект».

Впродовж вересня-жовтня 2012 року у рамках проекту проходять Форуми різноманітності і кампанії соціальної реклами в шести містах (Черкаси, Білогірськ, Ужгород, Донецьк, Бердичів і Луганськ). Головні учасники форумів — люди з інвалідністю, роми, геї і лесбіянки, соціальні сироти, представники ісламських і християнських радикальних громад. Навесні 2013-го в цих же містах пройде другий цикл форумів — де обговорюватимуться зміни в положенні меншин і уразливих груп, а також те, наскільки їх побажання були враховані депутатами новообраної Верховної Ради.