Календар Подій

30.05.2017 – 02.06.2017

Публічна дискусія «Інтеграція українських підприємств до європейських ринків: регіональний контекст»

ГО «Донецький молодіжний дебатний центр» запрошує вас до участі у публічній дискусії «Інтеграція українських підприємств до європейських ринків: регіональний контекст».

Захід відбудеться 2 червня (п’ятниця) 2017 р. в Антикризовому медіа центрі (адреса: м. Краматорськ, вул. Марата, 1) з 11.30 до 14 години (початок реєстрації о 10.45).

 Питання до обговорення:

- загальна картина: скільки великих та малих підприємств Донецької області на сьогодні працює на європейський ринок? Наскільки вони успішні? З якими найголовнішими проблемами доводиться стикатися?

- які перспективи у донецького бізнесу в підкорюванні європейських ринків, залученні інвесторів та партнерів у зв’язку з проведенням АТО?

- чи відбувається перепрофілювання великих промислових підприємств Донеччини? Які основні проблеми виникають у цьому процесі?

- наскільки складно українському підприємству відкрити філіал в країнах – членах ЄС?

- чи можуть «вижити» на європейських ринках товари/послуги, які пропонує малий та середній бізнес?

- що необхідно змінити у процедурах стандартизації, сертифікації товарів, встановлення екологічних норм тощо?

- чи існують проблеми з перебуванням громадян України, які здійснюють підприємницьку діяльність, на території країн ЄС?

- що думають експерти та представники великого і малого бізнесу про умови роботи в рамках Зони вільної торгівлі?

У заході візьмуть участь :

-       радник міністра економічного розвитку і торгівлі, старший проектний менеджер Офісу реформ КМУ Дмитро Романович;

-       заступник виконавчого директора МФ «Відродження», голова правління Українського центру європейської політики Тарас Качка;

-       незалежний експерт у сфері технічного регулювання Дмитро Луценко;

-       директор департамента зовнішньо-економічної діяльності Донецької Торгово-промислової палати Валерій Перепелиця;

-       в.о. директора департамента розвитку сільської місцевості, впровадження реформ та агропромислового комплексу Донецької облдержадміністрації Олександр Дзигим (на узгодженні);

-       начальник відділу зовнішньоекономічної діяльності департамента інвестиційно-інноваційного розвитку та зовнішніх відносин Донецької облдержадміністрації Олена Рясна;

-       заступник директора департамента розвитку базових галузей промисловості Донецької облдержадміністрації Олександр Рищенко,

-       начальник відділу з розвитку підприємницької діяльності та регуляторної політики департамента економіки Донецької облдержадміністрації Світлана  Карагодова,

- директор ТОВ  НВП «ES Полімер» Олександр Уколов, м. Бахмут,

а також спеціалісти відділів економіки міських та районних рад, представники бізнесу і журналісти (перелік учасників від підприємств буде оновлюватися на сайті pclub.dn.ua).

Дискусія відбуватиметься в рамках проекту «Просування проєвропейських реформ в Донецькій та Луганській областях» за підтримки Інституту економічних досліджень та політичних консультацій і Європейської правди “Просування реформ в регіони” при сприянні Європейського Союзу (http://ec.europa.eu/europeaid).

Інформаційні партнери – Донецький прес-клуб та Краматорський антикризовий медіа центр.

Просимо реєструватися на захід у Світлани Агаджанян, координатора прес-клубу, до 16.00 четверга, 1 червня 2017 р. за телефонами: 093 099 4321 або 050 27 33 985, а також пишіть на пошту: debate@cent.dn.ua.

Запрошуємо всіх зацікавлених!

Начало: 30.05.2017 8:00 дп
Окончание: 02.06.2017 3:00 пп

22.09.2016

Чи реально переселенцям мати власне житло? Які існують проблеми та можливості у цьому питанні?

Понад 145 тисяч квартир необхідно задля того, аби забезпечити переселенців зі сходу та Криму власним житлом. Таку цифру озвучили експерти громадської організації «Громадська ініціатива Луганщини» ще наприкінці 2015 року. На превеликий жаль, цей показник і нині залишається актуальним. Бо у порівнянні із усіма іншими проблемами, які довелось долати ВПО на новому місці (працевлаштування, навчання, лікування), житлове і надалі залишається найскладнішим. В Україні не існує окремої програми, яка б сприяла його розв’язанню; переселенці позбавлені можливості отримати кредити; відстояти своє право на земельну ділянку під будівництво теж мало кому вдається. Можна було б назвати відповідну ситуацію безвихіддю, але є декілька позитивних прикладів.

Зокрема, у Львівській області актив «Громадського руху переселенців Донбасу» отримав 22 ділянки під будівництво житла. А команда громадського об’єднання «Закарпаття-Донбас» на умовах позики виборола напівзруйновану котельню в Ужгороді. Щоправда, збудувати дім на 78 квартир нашим землякам доведеться самостійно… Також у селі Мила, що знаходиться у Києво-Святошинському районі Київської області (27 км від столиці), ведеться експериментальне будівництво еко-будинків за ініціативою переселенців, які об’єдналися у кооператив «Мальовничий».

«Представники кооперативу звернулися півроку тому до Україно-Німецького форуму*, в якому я координую програми енергоефективності, з проханням допомогти звести еко-поселення», — говорить представник фонду Алекс Родінов. За його словами, такі об’єкти не лише дешеві, екологічні, швидко будуються, а й енергоефективні, бо споживають мінімум втричі менше енергії, ніж звичайні. Учасники експерименту закликають усіх, хто хоче жити, а не виживати, в будь-якому регіоні  об’єднуватися по 10-15 осіб та створювати виробництво та зборку таких будинків.

Ще один з можливих доступних варіантів – проектування та монтаж житла із залізо-бетонних будинокомплектів, тобто це такий собі «конструктор». Такі будинки популярні в Італії, скандинавських країнах, Прибалтиці, зводяться без фундаменту, просто на землі. Виробник цих комплектів директор ТОВ «Дімбетон» Дмитро Кухарев стверджує, що можна сконструювати будинок будь якого розміру, пізніше можна додавати нові блоки-«кімнати», та, найголовніше, житло можна розібрати та перевезти на інше місце!

Наскільки вдалими та запитуваними будуть подібні стартапи? Чи вистачить сил у переселенців не зламатися та довести ці справи до кінця, без державної підтримки, без інвестицій? Що потрібно знати про виділення землі? З якими проблемами стикаються ті, хто самотужки започаткував житлові проекти? Обговорення цих та інших питань відбудеться 22 вересня (у четвер), з 10 до 11 години у конференц-залі ІА УКРІНФОРМ (вул. Хмельницького, 8/16, перший поверх) за участі:

 -    заступника міністра Міністерства з питань ТОТ та ВПО Георгія Туки;

-  голови правління ГО «Закарпаття-Донбас» Костянтина Блажевича (Донецьк-Ужгород);

-  координатора економічних програм громадського об’єднання «Українсько-Німецький Форум» Алекса Родіонова (Донецьк-Київ);

- члена правління кооперативу «Мальовничий» Володимира Шашкова;

-   директора ТОВ «Дімбетон» Дмитра Кухарева (Донецьк-Київ);

-   лідерки «Громадського руху переселенців Донбасу» Надії Нещаденко (Донецьк-Львів-Одеса);

- експерта з нерухомості, консультанта комітету Верховної Ради з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення (питання деокупації Донбасу та Криму, вирішення проблем ВПО) Олени Маленкової (Донецьк-Київ).

 Шановні колеги!

Звертаємо вашу увагу: цей медіа захід не є комерційним! Ми добре розуміємо, що вам необхідно дотримуватися закону про рекламу. Звичайно, ваше право не згадувати конкретні назви бізнес структур, які можуть прозвучати під час обговорення (на жаль, цього уникнути на 100% просто нереально). АЛЕ, наголошуємо, що мета нашої зустрічі – показати переселенцям, що є способи вирішення житлового питання, навіть в умовах кризи! Сподіваємося, що надана інформація буде корисною для тисяч ВПО по всій країні, що історії наших учасників надихнуть інших на дії (створення кооперативів, ініціювання місцевих соціальних програм по будівництву чи відновленню старого житла тощо).

Якщо у вас буде бажання поїхати та подивитися на зведення еко-будинків у селі Мила (27 км від столиці по Житомирській трасі), то ОБОВ’ЯЗКОВО! до 18.00 понеділка, 19 вересня 2016 р., зареєструйтеся у координатора прес-клубу Світлани Агаджанян за тел. 050 27 33 985, 093 099 4321 або пишіть на пошту:  pclubdn@gmail.com.  Ми відвеземо вас туди і назад (стартуємо від Укрінформу по закінченню заходу об 11.00).

Фото ділянки під будівництво еко-поселення додаються, зауважуємо, що напівготових об’єктів зараз ДВА.

На горизонті - один з двох побудованих будинків

На цьому майданчику за місяць має стояти готовий солом'яний будиночок

 ___________

* Українсько-Німецький Форум -  громадське об’єднання, що сприяє розвитку дружніх відносин між Німеччиною і Україною, підтримує німецько-українські зв’язки в громадянському суспільстві, бізнесі, науці, виробництві). Це неприбуткова організація!

Начало: 22.09.2016 8:00 дп
Окончание: 22.09.2016 5:00 пп

09.06.2016 – 12.06.2016

У Маріуполі відбудеться другий Донбас Медіа Форум

Реєстрація на Форум триватиме до 13 травня 2016 року. Поспішайте!

Начало: 09.06.2016 6:00 пп
Окончание: 12.06.2016 11:00 дп