Якою має бути інформаційна політика держави на вільній території Донеччини?

» Повернутися до заходів
Ця подія пройшла

Коаліція патріотичних сил Донбасу

Київ, 17 червня 2015 р.

АНОНС

Вже більше року на сході України триває військове протистояння. На сьогодні майже 100% жителів української частини Донецької області оцінюють своє ставлення до центральної влади як негативне. Люди не розуміють процесів, що відбуваються в Україні. Вони спостерігають лише жахи війни і не бачать політичних кроків держави щодо покращення їхнього життя, вирішення нагальних проблем. Довіра до влади, а також до національних ЗМІ, вкрай низька. Про це свідчать результати фокус-групових опитувань пересічних мешканців  Краматорська, Красноармійська та Маріуполя, які провів Донецький прес-клуб навесні 2015 р. у рамках роботи Коаліції патріотичних сил Донбасу.

100% мешканців на півдні регіону, 90% — на півночі та 70 % — на заході вважають, що до розпалювання війни в Україні причетні саме ЗМІ. Обираючи серед варіантів виходу з конфлікту,  люди схиляються переважно до того, щоб визнати «ЛНР-ДНР» суб’єктами у складі України.  Майже одностайно негативно опитувані ставляться до мобілізації.

З яких джерел населення берез інформацію та чому? Кому довіряє? Що думають люди про громадську активність та патріотизм? Які ще основні проблеми виявило проведене дослідження? Чи прислухаються чиновники до висновків та рекомендацій громадських активістів, зроблених на підставі отриманих результатів опитування? Про це запрошуємо поговорити під час прес-конференції Донецького прес-клубу на тему: «Якою має бути інформаційна політика держави на вільній території Донеччини?».

Очевидно, назріла гостра необхідність змінити образ держави у жителів сходу. Щоб позитивні зміни відбувалися, влада і громада мають спільно працювати над впровадженням реформ та реалізацією програм місцевого економічного розвитку. У свою чергу всі ЗМІ повинні об’єктивно висвітлювати воєнний конфлікт на Донбасі, а держава – мати чітку стратегію інформаційної політики щодо проблемного регіону та механізми її впровадження.

Дискусія буде побудована на основі даних, отриманих в результаті фокус-групового дослідження «Виявлення головних соціально-економічних та політичних проблем населення, настроїв та очікувань», що було проведено серед жителів Донецької області протягом січня-березня 2015 року. За висновками дослідження розроблені пропозиції для органів влади та засобів масової інформації.

Захід відбудеться 19 червня (у п’ятницю) з 11.30 до 12:30 у конференц-залі Національної Спілки журналістів України за адресою: вул. Хрещатик, 27-А, 2 поверх.

Питання до обговорення:

1)      Яким чином реалізується інформаційна політика держави щодо Донбасу?

2)      Чи впроваджуються центральною владою та органами місцевого самоврядування заходи для популяризації реформ?

3)      Наскільки доцільне створення окремої інформаційної стратегії щодо Донбасу?

4)      Чи планується провести тренінги для регіональних журналістів щодо стандартизації подання інформації, яка стосується центральних органів влади, у комунальних ЗМІ Донецької області?

У прес-конференції беруть участь:

-          заступник Міністра інформаційної політики України Артем Біденко;

-          експерт Донецького прес-клубу,  учасник Коаліції патріотичних сил Донбасу Сергій Карелін.

* * *

Контактна особа:       Тетяна Строй, 066 224 36 55, 096 6 634 634.