Донецький прес-клуб видав посібник «Школа&Медіа»

10.04.2018 | Кількість переглядів: 2 798

Донецький прес-клуб розробив посібник зі створення якісного контенту медіаресурсів у закладах освіти «Медіа&Школа». Авторки видання — старша викладачка кафедри журналістики Донецького національного університету іменi Василя Стуса, журналістка, редакторка Олена Самойленко та виконавча директорка ГО «Донецький прес-клуб»  Тетяна Строй,  вважають, що викладений матеріал допоможе вдосконалити журналістські навички серед викладачів та учнів освітніх закладів, а корисні поради та практичні рекомендації  стануть у нагоді в процесі створення якісного шкільного медійного продукту.

«Навчити журналістиці дуже складно, майже неможливо. Бо ті, хто є фаховим журналістом, зазвичай не вміють саме вчити, а ті, хто професійно володіють методиками передавання знання, здебільшого не мають журналістського досвіду… Саме тому сподіваємось на користь від цього невеличкого посібника, бо над його створенням працювали, так би мовити, за принципом «два в одному» — фахові журналісти і одночасно викладачі (медіатренери)», — йдеться у передмові до видання.

Ідея викласти поради та рекомендації в форматі окремого видання виникла у ГО «Донецький прес-клуб» після серії тренінгів «Основи медіаграмотності та створення якісного журналістського контенту», що відбулися у Слов’янську, Костянтинівці, Краматорську та Маріуполі в листопаді 2017 — січні 2018 року в рамках проекту «Формування медіаграмотності мешканців Донеччини шляхом підготовки тренерів серед педагогів і школярів регіону» за підтримки посольства США в Україні. Протягом навчання підготовлено 87 тренерів з різних міст та районів Донеччини. Спілкування з керівниками та учнями шкільних журналістських об’єднань, співробітниками обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти (ІППО).

«Ще одним поштовхом став досвід перебування в журі конкурсів та фестивалів шкільної преси: починаючи з 2010 року, ми бачили сотні випусків десятків шкільних газет Донеччини і переконались, що проблеми та помилки у журналістів-початківців типові та однакові. Проте їх дуже легко позбутися!» — зазначає Олена Самойленко.

Тетяна Строй підкреслює: «Сподіваємось, що наш посібник стане у нагоді в першу чергу керівникам журналістських гуртків та очільникам шкільних медіа, однак маємо переконання, що користь він може принести всім тим, хто зацікавлений в створенні сучасного якісного медійного продукту — оперативного, корисного та цікавого».

Завантажити електронну версію видання можна тут: Медіа_Школа