Донецький обласний БФ «Центр соціального розвитку “Міст”» допоможе збирати пожертви в рамках програми «Банк добрих справ» у Донецькій області

05.06.2013 | Кількість переглядів: 745

Партнером всеукраїнської соціальної програми «Банк добрих справ» у Донецькій області став Донецький обласний БФ Центр соціального розвитку «Міст”. Організація запропонувала найкращу концепцію збору пожертв для малозабезпечених українців у рамках всеукраїнського конкурсу грантів «Врятуймо добру людину!», що його провів АБ «Укргазбанк» за підтримки Фундації імені князів-добродійників Острозьких та Асоціації платників податків України.

В Україні дуже гостро стоїть проблема збору коштів на невідкладну медичну допомогу для вирішення проблем зі здоров’ям. Держава не здатна забезпечити навіть мінімальну фінансову підтримку для термінових хірургічних операцій за кордоном, лікування й реабілітації хворих. Сім’ї, у яких є важкохворі, переважно належать до малозабезпечених верств населення і не в змозі самостійно зібрати потрібну суму на операцію чи лікування.

Внаслідок непоінформованості більшості українців про правила й норми збору доброчинних коштів у них часто виникають правові конфлікти з податковими органами. Маловідомий факт: в Україні приватні банківські рахунки, відкриті з метою збору пожертв на лікування чи операцію, оподатковуються в розмірі 15 % або 17 % залежно від зібраної суми. Люди втрачають шосту частину зібраних коштів і можуть зазнавати штрафів та санкцій з боку податкових органів.

Завдяки досвіду й кваліфікації Донецький обласний БФ «Центр соціального розвитку “Міст”»  переміг в конкурсі грантів «Врятуймо добру людину!» і став партнером програми «Банк добрих справ».

Відтепер у Донецькій області є місце, куди може звернутися по допомогу кожен, хто потребує матеріальної і моральної підтримки. Працівники Донецького обласного БФ «Центр соціального розвитку “Міст”» пройшли практичну Школу фандрейзингу з проведення доброчинних кампаній і тепер допомагатимуть малозабезпеченим сім’ям збирати пожертви на лікування рідних. Разом з волонтерами й родичами важкохворих вони проводитимуть благодійні вуличні акції й кампанії від дверей до дверей; встановлювати добродійні скриньки для збору пожертв у торговельних мережах, церквах, громадських установах; залучатимуть до доброчинності регіональний соціально відповідальний бізнес; поширюватимуть листи про допомогу; проводитимуть доброчинні лотереї, аукціони, марафони  за участі ЗМІ та інші публічні заходи.

Ольга Косінова, директор Донецького обласного БФ «Центр соціального розвитку “Міст”»: «Ми вже не перший рік допомагаємо жителям Донецька та області і чудово розуміємо, з якими труднощами у нас пов’язано питання термінового збору коштів. Люди готові на все, щоб урятувати рідну людину, починають діяти, не враховуючи “підводних каменів” цього процесу. Ми пишаємося тим, що можемо допомагати їм збирати кошти законно і без зайвих втрат, і ініціатива “Банк добрих справ” розділяє наші цінності. Для нас це можливість урятувати ще більше людей, показати їм вірний шлях»

Вся доброчинна діяльність фондів у рамках програми прозора і зрозуміла. Для цього розроблено спеціальну платформуhttp://bankdobryhsprav.com.ua, яка об’єднує всі фонди і дозволяє переглядати всі реалізовані та поточні проекти в будь-якому регіоні України. Кожен охочий може допомогти добрій справі як матеріально, так і нематеріально, в реальному часі відстежити перебіг збору грошей.

Ніна Шпаковська, Заступник Голови Правління АБ «Укргазбанк»: «Ми впевнені, що Донецький обласний БФ «Центр соціального розвитку “Міст”» стане надійним і серйозним партнером нашої ініціативи “Банк добрих справ” у Донецькій області. Він запропонував дуже практичну й ефективну програму збору коштів на невідкладну медичну допомогу. Зі свого боку, «Укргазбанк» всіляко підтримуватиме організацію, зокрема, ми забезпечимо банківське обслуговування партнерів на пільгових умовах. Ми також хочемо, щоб доброчинна діяльність у рамках ініціативи “Банк добрих справ” була повністю прозорою. Для цього створено платформу в інтернеті, яка служитиме своєрідним звітом перед громадськістю, перед кожним, хто підтримує нашу ініціативу».

Усі зібрані організацією і волонтерами кошти буде передано на лікування важкохворих. Така доброчинна діяльність протягом одного року гарантує порятунок життя і здоров’я не менше десяти українців. Партнерство з регіональними організаціями в рамках програми «Банк добрих справ» дозволить зібрати від 2,5 млн до 10 млн гривень пожертв.