Добро є! Стань його частиною

30.08.2013 | Кількість переглядів: 838

Саме  під таким щирим гаслом працює благодійний фонд «Рука допомоги». Найголовніші принципи його роботи також базуються на простих та водночас дуже важливих правилах: взаємодопомоги та співчуття. Сьогодні багато людей розчаровуються та не вірять в існування безкорисливих стосунків. Проте учасники фонду упевнені, що добро є всередині будь-якої людини. Треба лише випустити його назовні.  

Усе розпочалося у 2001 році. Засновник фонду Олег  Штейн вирішив створити організацію,  яка б допомагала незахищеним верствам населення, а, насамперед, дітям та інвалідам. З того часу було реалізовано багато соціальних проектів. Окрім гуманітарної допомоги дитячим будинкам Донецької області, кожного року діти-сироти їздили на оздоровлення до Швеції, де мали можливість побачити світ по-новому. Та найголовніше, що завдяки зусиллям фонду декілька малюків всиновили, у них тепер є родина. Опікунами стали пари, які мешкають за кордоном», — ділиться нинішній директор «Руки допомоги» Сергій Косяк. — «В свою чергу,  для  обдарованих дітей ми створили християнський центр естетичного виховання. Саме тут діти мають можливість розвивати свої творчі здібності, втілювати творчі ідеї у життя».

Святкування Дня захисту дітей

І нині організація продовжує допомагати дітям-сиротам, інвалідам та дітям з неблагополучних родин. Кожного року проводяться дитячі свята. Але й розвиваються нові напрямки. «Екологічна ситуація у Донецьку потребує особливої уваги, – вважають активісти фонду. – Стан парків, скверів, ставів та річок жахливий, а місця відпочинку населення перетворюються на звалища сміття. Тому не тільки влада, а й громадські організації повинні активно працювати над вирішенням цих проблем. Наприклад, у всесвітній день довкілля ми започаткували акцію «Чисте серце – чисте місто».

Під час акції «Чисте серце — чисте місто»

У фонді є ще така ініціатива, як благодійні обіди для родин загиблих шахтарів. Ця акція проводиться тричі на рік. Жінки отримують гуманітарну допомогу (одяг, взуття, посуд), а дітлахи — довгоочікувані подарунки. «Це особлива акція і вона дуже необхідна нашим мешканцям. Донбас відомий усім як край, де чоловіки, працюючи на шахтах, кожного дня ризикують життям. І горе доволі часто приходить у родини донеччан… Неможливо передати той біль, який переживають ці люди. Я особисто пережив таку втрату, коли у шахті «Глибока» загинув мій батько І допомога через фонд – це лише невелика підтримка, яку ми можемо надати», –  розповідає директор фонду С.Косяк.

Благодійний обід для членів родин загиблих шахтарів

Не залишилися поза увагою активістів і звичайні родини. «У сучасному суспільстві спотворені поняття добра та зла, рідні люди перестали давати любов один одному, тому багато пар не щасливі разом, а кількість розлучень просто вражає. Для сімей нашого міста ми організували проект «Свято родинних цінностей». Головна ідея  – донести до людей знання, якою має бути справжня родина, розповісти про базові людські цінності та щастя батьківства», – зазначає лідер організації.

Тож, благодійний фонд «Рука допомоги» не зупиняється на досягнутому.  Бо як зазначає Сергій: «Для  мене і моєї команди фонд — це не заробіток, це юридична платформа, завдяки якій ми можемо допомагати людям. І ми продовжуємо працювати, бо завдяки не байдужим людям, в цьому світі живуть поняття «доброта», «любов», «співчуття». Треба пам’ятати, що кожна людина може змінити цей світ на краще. І навіть маленька допомога може творити дива! Бо добро є – треба тільки стати його частиною.

Треба пам’ятати, що кожна людина може змінити цей світ на краще