Дізнатися про Програму міжнародних обмінів ім. Фулбрайта можна буде он-лайн

15.01.2011 | Кількість переглядів: 628

Програма ім. Фулбрайта — це найавторитетніша у світі програма наукових обмінів Сполучених Штатів Америки. Вона діє з 1946 року, нині — у 155 країнах світу. В Україні Програма Фулбрайта розпочала свою діяльність у 1992 році. Про можливості отримання наукових стипендій для студентів, викладачів та журналістів під час конференції Донецького прес-клубу розповіли журналістам представники програми в Україні.

Координатор Програми для навчання в університетах США Інна Бариш розказала про те, як українські студенти та науковці можуть отримати стипендії на навчання в університетах  США, а також про три види програм, які пропонує організація:   «Ми проводимо конкурси, які дають можливість поїхати в США на навчання або стажування студентам, викладачам, вченим.  Список спеціальностей, для яких відкрита програма, практично не обмежений».

«Що стосується фінансування, то ця програма надзвичайно приваблива у порівнянні з іншими – ваше перебування в Америці повністю сплачується: віза, медичне страхування, квитки,  крім того, ви ще й отримуєте стипендію», – наголосила Інна Бариш.

«Одна із перших програм, яку ми започаткували ще 17 років тому – це програма для тих, хто вже має науковий ступінь і 5 років досвіду.  В Америці ви можете провести  від 4 до 9 місяців – термін обирає стипендіат. Вам призначають консультанта – вашого колегу, який буде допомагати вам у вашій діяльності. Серед випускників нашої програми є 4 ректори українських університетів», – розказала Бариш.

Інша програма для аспірантів, молодих викладачів, досвід роботи яких – два роки, не менше – має вікові обмеження: 35 років. Це також дослідницька програма, в якій стипендіат бере участь протягом всього навчального року. Остання програма, за словами координатора, збирає найбільший конкурс – це програма для студентів, для тих, хто хоче отримати другу освіту. Етапи відбору трохи відрізняються від інших програм – стипендіат повинен обґрунтувати свої навчальні плани, пройти співбесіду, а потім скласти два комп’ютерні тести англійською.

Директор Програми імені Фулбрайта в Україні Мирон Стахів відповів на запитання, які цікавили журналістів більш за все: «З Донецької області ми маємо 10-15 кандидатів щороку. Раніше це були переважно викладачі й аспіранти, а сьогодні це здебільшого студенти. Ми не лише проводимо семінари з метою залучення зацікавлених, надання їм необхідної інформації. Ми зараз готуємо проведення вебінарів, які мають стартувати з 15 грудня і до квітня».

«Ви можете подавати заявку скільки завгодно разів, у нас є студенти, які пройшли з 5 разу», – підкреслив директор Програми в Україні.

Не обійшлось і без питання щодо доцільності Сполученим Штатам витрачати такі кошти на освіту студентів з інших країн. Мирон Стахів з цього приводу зазначив: «Ви знаєте, я нещодавно слухав передачу, де сказали, що найбільше, що дала Америка світові – це програма Маршала, яка допомогла реконструювати Європу після  Другої Світової війни і програма Фулбрайта, яка дозволила більш ніж 230 тисячам осіб в усьому світі отримати освіту в Сполучених Штатах».