Дев’ятий Мандрівний фестиваль документального кіно з прав людини побував на Донеччині

21.11.2012 | Кількість переглядів: 685
глядачі під час перегляду

глядачі під час перегляду

З 14 до 18 листопада  в Арт-хаус залі донецького кінотеатру«Зірочка» відбувся Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини DocuDays UA. Глядачі мали нагоду переглянути п’ять картин сучасних режисерів, присвячених складним людським долям з різних куточків планети. Найбільший резонанс серед донеччан викликала зворушлива історія юнаків з фільму «Шахта №8», які працюють у вугільних копанках, аби заробити на життя своїм родинам. Своїми враженнями від побаченого поділилася глядачка Ольга Омельченко: «Фільм жорстко і без купюр показує той Донбас, який воліють не помічати місцеві чиновники. Поділяю думку однієї з експертів: «Ми віримо, що саме  інформування, не замовчування проблеми та показ документальних фільмів є одним із дієвих засобів вирішення проблеми»

«У перший день зал був забитий настільки, що довелося доставляти стільці, – розповідає представниця однієї з організацій-партнерів фестивалю у Донецькій області Ксенія Колесник. – Дуже приємно, що актуальні проблеми, розкриті у фільмі, хвилюють нинішнє покоління».

Також врамках фестивалю вже третій рік поспіль здійснюється показ фільмів і в місцях позбавлення волі. Цього року фільми переглянули засуджені 12 установ, на сьогодні загальна кількість глядачів – понад 1 000 осіб.  «Шахта № 8» не залишила байдужими багатьох глядачів і за гратами. І хоча засуджені не поспішали після фільмів ділитися враженнями, у розмовах між собою вони обмінювалися думками, порівнювали свої долі та долі героїв фільму. За словами керівника «Донецького Меморіалу» (організатора фестивалю), правозахисника Олександра Букалова, ці перегляди стали можливими завдяки прихильному ставленню  адміністрації установ та керівництва управління державної пенітенціарної служби України в Донецькій області.

Як повідомили Донецькому прес-клубу організція-партнер фестивалю  Донецький правозахисний центр, після виходу фільму «Шахти № 8»  на головного героя Юрія скоїли напад його сусіди. Юнаку бітою розтрощили щелепу. Лікарі Макіївської лікарні, які вже зробили дві операції потерпілому, кажуть, що далі необхідні томографічне обстеження та ще одна операція у Донецьку. На це терміново потрібно близько 10 тисяч гривень аби хлопець не залишився інвалідом.Якщо ви хочете допомогти, надсилаємо реквізити, на які можно переказати кошти для лікування Юрія: 5211537417258378 – банківська карта, тел.06232-58-78-79 – номер відділення лікарні, та моб. 066-71-07-007 – контакти Донецького правозахисного центру.