Чого чекати населенню від банківського сектору в умовах економічного спаду? Думки Донецьких експертів

20.01.2011 | Кількість переглядів: 635

Україна, з її банківською, фінансовою та кредитно-грошовою системою як і більшість країн світу, переживає наслідки фінансової кризи, яка зачепила всі сфери господарювання та негативно вплинула на відносини суб’єктів банківської діяльності зі своїми клієнтами, зокрема, вкладниками.

З метою нейтралізації впливу зовнішньої фінансової кризи та забезпечення стабільності банківської системи, захисту інтересів вкладників та інших кредиторів банків, 11 жовтня 2008 р. НБУ прийняв постанову № 319 «Про додаткові заходи щодо діяльності банків», якою жорстко обмежив діяльність банків. 4 грудня 2008 року, враховуючи порушення,   пов’язані з винесенням постанови № 319 та кількість скарг та звернень вкладників, Правління Національного Банку України відмінило її дію з прийняттям постанови № 413 «Про окремі питання діяльності банків» та позбавив банки у такий спосіб відмовляти своїм вкладникам у повернені вкладу. Проте відмов менше не стало.

Зліва направо: завідувач кафедри банківської справи Донецького національного університету економіки та торгівлі ім. М. Туган-Барановського Олександр Папаіка, модератор прес-клубу, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою Донецького регіонального управління Нацбанку України Тетяна Богдановська

Так, за словами завідувача кафедри банківської справи Донецького національного університету економіки та торгівлі ім. М. Туган-Барановського Олександра Папаіки доволі часто робітники банку поступають дуже хитро, розцінивши звернення фізичної особи – вкладника з вимогою про повернення грошей як звичайне звернення, на яке згідно Закону України «Про звернення громадян» можна відповідати протягом 45 днів (з можливістю подовжити цей строк).  З іншого боку, є й негласні методи повернення вкладів, одним з яких є потреба фізичної особи у лікуванні. Для цього необхідно подати документи, що підтверджують необхідність пройти платне лікування вартість якого дорівнює сумі вкладу. Проте, на думку експерта, і в такому випадку ніяких гарантій немає.

«На сьогодні, крім відмов банку, є й інші труднощі пов’язані з поверненням вкладів, – продовжив Папаіка, – так, з метою стабілізації роботи банків, в яких існує загроза платоспроможності та на підставі ст.75 Закону України «Про банки і банківську діяльність» НБУ призначає тимчасову адміністрацію. За станом на 17.03.2009 Національним банком України з метою забезпечення схоронності активів та капіталу при загрозі платоспроможності призначено тимчасову адміністрацію у 10-ти банках:
ВАТ «Родовід Банк», ВАТ «БІГ Енергія», ТОВ «Укрпромбанк», АКБ «Національний кредит», ВАТ КБ «Причорномор’я», АКБ «Київ», ВАТ КБ «Надра», ТОВ «Західінкомбанк», АКБ «Одеса – банк», АКБ «Трансбанк».

В свою чергу, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю та пресою Донецького регіонального управління Нацбанку України Тетяна Богдановська підсумувала: «За даними НБУ, відплив вкладів населення в Донецькій області з початку кризи (з жовтня 2008 року) склав 718 млн. грн., зменшилась кредитна активність банків у зв’язку з недостатністю кредитних ресурсів, підірвана довіра громадян до банківської системи».

Читати також:

«Финансовый клуб» Банка ПИВДЕННЫЙ просветит журналистов по вопросам кредитования

29 августа (в четверг) в 12.00 состоится заседание социально-образовательного проекта Банка ПИВДЕННЫЙ — «Финансовый клуб» — в Донецке. Темой обсуждения станет кредитование физических лиц: от потребительского до ипотечного. Мероприятия пройдёт по адресу: Донецкий пресс-клуб, пр. Дзержинского, 13, конференц-зал (бизнес-центр «Скиф»). Во время заседания журналисты узнают о наиболее распространенных кредитных продуктах, предлагаемых банками Украины. Также представителям …