Читачі бюлетеню «Говорит Донбасс» зібрали інформаційний врожай літа-2015

03.09.2015 | Кількість переглядів: 1 416

Три випуски газети «Говорит Донбасс» вийшли друком у серпні 2015 року на Донеччині. Журналісти незалежного видання щотижня інформували жителів підконтрольних українській владі територій про соціально значущі події та суспільно важливі  рішення. Загалом, протягом двох останніх місяців літа, світ побачили 7 випусків інформаційного бюлетеню.  Всі – зусиллями громадянських активістів і журналістів.

Найжахливіші злочини проти людськості та трибунал за це: у №16 видання «Говорит Донбасс» журналісти знов написали про навмисне збитий над Грабово, окупованою російськими найманцями  територією, малайзійський боїнг. Винні у трагедії, що вкрала життя 298 мирних людей, мають бути покарані. На них чекає міжнародний трибунал.

Голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський – про місцеві вибори на Донбасі, врожай хлібу, воду в пошкоджених снарядами каналах, «Дорогу життя» та логістичні центри для людей по той бік воєнного протистояння – про все це можна дізнатися з шістнадцятого номеру газети «Говорит Донбасс». У тому ж самому випуску журналісти розмірковують, чи є життя на Марсі, тільки от йдеться чомусь про Бердянськ… Як біднішають депутати після втрати влади та «казочку» про Бабая-вбивцю – також читайте у №16.

У сімнадцятому номері «Говорит Донбасс», зокрема, йдеться про те, наскільки важливою є співпраця територіальних громад за різними напрямками – від консультацій з військовими до спільного плану дій у боротьбі з місцевими корупціонерами.  Читачам повідомили, де шукати тендери міжнародних організацій на відновлення зруйнованих будинків. Журналісти видання також пояснили, як стежити за діями місцевої влади, щоб вона не крала виділені на відновлення житлового фонду кошти.

Про унікальну для України організацію – офіс «Громадянсько-військової співпраці»/ Civil-Military Cooperation (CIMIC), відкритий у Маріуполі, газета «Говорит Донбасс» розповіла першою. Організація є своєрідним буфером між населенням, міжнародними спостерігачами, місцевою владою та військовими підрозділами. Телефон офісу – (0629) 47-24-72. Детальна інформація про CIMIC міститься в №17.


«Чи варто сподіватись на повернення додому?» — про це часто думають не лише вимушені переселенці – про це зрідка, у своїх публічних виступах,  говорять знакові для Донбасу особи. Але як насправді тлумачити їхні слова,  - у цьому також намагалися розібратися кореспонденти газети «Говорит Донбасс».

А от у №18 незалежної газети увагу читачів привернули декілька тем:

-       стрілянина заради підтримання воєнної напруги як одне з ключових  свідоцтв, що війну з Україною Путін вже програв;

-       що таке декомунізація, та як зникають з карт українських міст комуністичні назви вулиць;

-       три великі голодні катастрофи в історії та сучасний свідомий «похорон» їжі Росією.

«Сильні громади Донеччини» продовжують аналізувати діяльність депутатів на ефективність: у вісімнадцятому номері під «рентген» потрапив Костянтин Матейченко.

«У тебе двоє дітей, негайно виходь з потягу!» — кричав у слухавку німець своїй дружині – відомій українській співачці Маряні Садовській, що зібралася їхати на Донбас у розпалі війни. Пронизливе інтерв’ю також опубліковане у вісімнадцятому випуску газети «Говорит Донбасс». Його прочитали у багатьох містах Донеччини – Маріуполі, Волновасі, Добропіллі, Красноармійську, Дружківці, Костянтинівці, Краматорську і Слов’янську.

Повішені чи то вивішені на біг-борді: в Дружківці, що на Донеччині, посібники терористів не уникнули публічності. Про це у вісімнадцятому номері написали кореспонденти незалежного видання «Говорит Донбасс».


Нагадуємо, що видання «Говорит Донбасс»  виходить за ініціативи та зусиллями громадських активістів і журналістів і розраховане насамперед на населення, яке є споживачем традиційних медіа – газет, радіо, телебачення.

Повідомити людей про соціально значущі події на Донбасі може кожен охочий, якщо поширить матеріали чергового бюлетеня з нашого сайту у будь-який зручний спосіб.

_____________________________________________________________________________

Довідка

Ідея створення видання «Говорит Донбасс» належить Донецькому відділенню громадської організації «Комітет виборців України»: у березні 2014 року КВУ започаткувало газету «Говорит Донецк». Видання виходило за рахунок пожертв пересічних громадян,  підприємців, різних організацій. Згодом випуск інформаційного бюлетеню було тимчасово припинено через брак коштів. Через певний період часу продовжити видавати газету стало можливим, але вже під назвою «Говорит Донбасс». Тепер вже видання поширювалося на територіях Донецької області, підконтрольних Україні. Розповсюдження взяли на себе волонтери Комітету виборців.

***

Надати фінансову допомогу для подальших випусків інформаційного бюлетеня «Говорит Донбасс» можна за реквізитами:

Отримувач: Донецька обласна організація Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України». Р/р: 26001000098524 у ПАТ «Укрсоцбанк». МФО банку: 300023. ЄДРПОУ: 25337700. Призначення платежу: добровільне пожертвування, без ПДВ

Читати також:

Про право вибору – у №15 газети «Говорит Донбасс»

24 липня 2015 року вийшов друком п’ятнадцятий випуск інформаційного бюлетеня «Говорит Донбасс». Читачі, які найближчими днями отримають газету, зможуть дізнатися про те, що означає «скасування виборів на Донбасі», чи будуть перейменовані радянські назви вулиць і демонтовані пам’ятники, як і де на Донбасі працюють місії Червоного Хреста, а також – про механізм покарання за пособництво окупантам. …

№14 газети «Говорит Донбасс»: міфи розвіяно

Чотирнадцятий номер інформаційного бюлетеню «Говорит Донбасс», який отримали мешканці Донеччини, розвінчує цілу низку міфів щодо мобілізації, «Правого сектору», демілітаризації та роботи депутатів  Верховної ради України.   Якщо ви намагаєтеся вирішити, чи читати цей випуск, Донецький прес-клуб охоче допоможе вам визначитися, проанонсувавши зміст газети: Річниця падіння «Боінгу 777» у Донецькій області: сплачено життям 298 людей Шоста …

Світ побачив 13 номер газети «Говорит Донбасс»

Громадські активісти та журналісти продовжують власними силами випускати  інформаційний бюлетень «Говорит Донбасс». У тринадцятому випуску видання ви дізнаєтеся про заяву ОБСЄ щодо виходу бойовиків із Широкина, закон про пільги на освіту для дітей переселенців, якісно нову поліцейську структуру, зруйновані та увіковічені у фото мости Донбасу, а також про те, що добро завжди перемагає. Нагадуємо, що …

Про що розкажуть мешканцям Донбасу?

Журналісти та громадські активісти Донеччини поновили випуск інформаційного бюлетеня «Говорит Донбасс». Світ побачило 12-те число видання, яке інформуватиме читача про соціально значущі події регіону. Команда Донецького прес-клубу вважає, що саме зараз людям, які втратили свої домівки, близьких, роботу, звичне життя, кошти для існування, важливо не втрачати надію та мати чіткі орієнтири, що робити в тій …