Чи отримають об’єднання співвласників багатоповерхових будинків фінансову допомогу від українського уряду?

23.12.2010 | Кількість переглядів: 1 323

За словами міністра з питань ЖКГ України Юрія Хівріча, Програмою реформування цієї сфери передбачено надати 1 млрд. 100 млн. гривень на підтримку ОСББ. Водночас, із кожної цільової програми (наприклад, ремонт ліфтів чи установка теплових лічильників) в першу чергу кошти будуть виділятися саме для ОСББ.

Під час засідання Донецького прес-клубу, присвяченого темі створення нових перспективних ОСББ в регіоні, заступник начальника головного управління ЖКГ Донецької облдержадміністрації Ольга Соловей підкреслила, що станом на 1 жовтня в області зареєстровано і працює 2110 подібних об’єднань (це 2,5 тис. будинків). «Завдання міністерства ЖКГ України, яке є ідейним керівником програми реформування і розвитку житлово-комунальної сфери – до 2014 року передати весь багатоповерховий житлофонд в ОСББ. Сьогодні ми вже на рівні 40%. Якщо звернути увагу на динаміку створення об’єднань за останні три роки, то в середньому – це 500 об’єднань на рік», – зазначила Ольга Соловей.

Під час спілкування зі ЗМІ, представниця ДОДА також розказала, що з кожним роком все складніше знайти людей, для яких робота в ОСББ стала сенсом їхнього життя. Професіоналів серед голів об’єднань мало, тому, для того щоб полегшити працю активістів, була розроблена програма навчання на базі Донбаської національної академії будівництва та архітектури. «З 2008 року за цією програмою було підготовлено 219 керівників, витрати – 625 тисяч гривень. Академія йде назустріч владі і вчить господарників, з моєї точки зору, за низькою ціною – 2825 гривень», – прокоментувала Ольга Соловей, – «Водночас, існують і інші бази з підготовки голів ОСББ. У Макіївці є своя програма «Кадри Макіївки», за якою за два роки самостійно було підготовлено 88 голів. У Донецьку – 11 осіб підготував Міський центр зайнятості».

«ОСББ в Донецьку створюються досить повільно, ми відстаємо від Макіївки», – звернула увагу медіа начальник відділу нових форм господарювання управління житлового господарства Донецької міської ради Ніла Зінченко. «Хоча, на мою думку, ми не відстаємо. Просто у нас всі організації працюють якісніше і до них мешканці більш вимогливі, ніж в Макіївці», – підкреслила Зінченко.

Лідерами за кількістю ОСББ в Донецьку вважаються Пролетарський (125) і Ворошиловський (48) райони, найменше реорганізацій на Петрівці та в Калінінському районі Донецька.

Продовжуючи обговорення проблем житлово-комунального господарства, голова громадської організації «Бар’єр» Анатолій Чистяк наголосив на тому, що «кожен, хто живе в багатоквартирному будинку повинен бути господарем не тільки своєї квартири, а й місць загального користування: сходових прольотів, горищ, підвалів, ліфтів, тощо. Та це можливо тільки при створенні ОСББ. Іншого поки нічого не придумали». За словами Анатолія Чистяка, сьогодні досить багато охочих створити ОСББ, однак «органи місцевого самоврядування всіляко цьому перешкоджають». «У законодавстві записано, що організаційні питання щодо створення об’єднань повинні вирішувати структурні підрозділи ЖКГ, але чиновникам ОСББ не потрібні, їх цілком влаштовує існуюча система обслуговування населення. І якщо не будуть створені незалежні від міськжилуправління структурні підрозділи, які займуться питаннями організації ОСББ, програма з їх створення так і не буде виконана» – підсумував голова «Бар’єру».

Читати також:

Способи покращення житлово-комунальних послуг: погляд донецької влади

В Україні управління та обслуговування житла традиційно проводиться державними ЖЕКами, які фактично залишаються монополістами в цій галузі