Чи існують шляхи подолання проблеми з переробкою небезпечного сміття? Що з цього приводу думають представники влади та підприємств з утилізації?

08.02.2012 | Кількість переглядів: 813
Костянтин Свєтов

Костянтин Свєтов

На Донеччині є одне з найпотужніших підприємств України з переробки люмінесцентних ламп «Микитртуть». Щодо батарейок, то, за словами начальника відділу відходів Державної екологічної інспекції у Донецькій області Костянтина Свєтова, у нас таких підприємств немає. «У нас збирають і переробляють акумулятори автомобільні, але питання переробки батарейок стає проблемою номер один. Так, ми можемо вкласти мільйони і зібрати їх у населення, але куди рухати далі? Це дуже великий тоннаж. Європейський досвід, наприклад, тієї ж Туреччини, коли батарейки зберігаються на окремих полігонах до кращих часів – не вихід. Потрібен більш системний підхід вирішення питання повної переробки. Як тільки воно буде вирішено, то активно почнеться і збір», – зазначає експерт.

У свою чергу, начальник лабораторії ТОВ «Микитртуть» Надія Горлова розповіла, що їх підприємство отримує ртуть з усіх вторинних відходів, які містять ртуть: люмінесцентні лампи, окисні елементи, монітори тощо. «У нас відпрацьована технологія, єдина в Україні, й Міністерство екології визначило наше підприємство як певною мірою монополіста в цій галузі. Крім нас ще подібні підприємства є лише в Полтаві та Кривому Розі», – зазначила спеціаліст.

Олексій Аніканов

Олексій Аніканов

Менше ніж за рік роботи підприємства, що займається збором люмінесцентних ламп з підприємств України для подальшої їх утилізації на заводі «Микитртуть», було зібрано близько 26 500 одиниць. Як зазначив керівник відділу поводження з відходами ТОВ «ЗЕСТ ГРУП» Олексій Аніканов, з них 5,5 тисяч – з підприємств Донецька, 4 тисячі – з Донецької області та близько 17 тисяч з підприємств України. «Якщо дивитись на тенденцію, то підприємства зацікавлені в тому, щоб здавати такі відходи на утилізацію. Перш за все, відповідно до Закону України «Про відходи», вони повинні здавати такі відходи та мінімізувати їх накопичення. Зі свого боку можу сказати, що проблема ця актуальна, і наше підприємство, готове допомогти місту і спробувати свої сили там, де стосується збору від населення».

Щодо вирішення проблеми з батарейками, то начальник головного управління благоустрою та комунального обслуговування Донецької міської ради Костянтин Савінов запевнив, що готовий включитися в цей процес і запропонував екологічним активістам співпрацювати: визначити 20 місць у Донецьку й поставити там коробочки. «З громадських організацій – піар-кампанія, розповсюдження інформації, волонтери, а з нас – транспортування і складування. Можна підключати до цього супермаркети та інші об’єкти, хто погодиться, аби незнайомий об’єкт знаходився б на їхньої території. Ми готові на експеримент. Ми схильні це потім все за свій рахунок вивезти, виділити спеціалізоване місце на нашому комунальному підприємстві «Біосфера Донецька» і розмістити ці відходи там», – зазначив Савінов. Також він підкреслив, що подальше вирішення проблеми переробки батарейок буде можливе тільки за наявності доопрацьованого законодавства.

Читати також:

А як ви ставитесь до переробки та утилізації небезпечних відходів? (ОПИТУВАННЯ)

Продовжуючи розробку екологічної тематики Донецький прес-клуб звертається до вас із пропозицією взяти участь у міні-опитуванні. Нас цікавить ваше ставлення до окремого збору та здавання на переробку чи утилізацію небезпечних відходів

Яким чином можна утилізувати батарейки та люмінесцентні лампи на Донеччині? Чи мають громадяни можливість бути екологічно свідомими?

З моніторингу мережі Інтернет щодо вартості послуг з прийому люмінесцентних ламп на Донеччині можна підрахувати, що здати на переробку до 10 ртутних ламп підприємству коштуватиме близько 300 гривень

Отношение власти и эко-активистов к утилизации батареек (АУДИО)

Во время заседания Донецкого пресс-клуба, где поднимались вопросы утилизации люминесцентных ламп и батареек, экологические активисты и представители местной власти проявили разное отношение к этой проблеме