«ЧЕСНО» презентували в Донецьку

28.02.2012 | Кількість переглядів: 637

28 лютого на базі Донецького прес-клубу відбулась презентація громадського руху «ЧЕСНО» та національного екзит-полу. Захід відбувся в рамках всеукраїнського туру учасників руху – «Фільтруй Раду!». Його метою є об’єднання мешканців усіх регіонів України задля очищення майбутнього парламенту від недостойних кандидатів.

Представник громадського руху Тетяна Пеклун ознайомила з історією та засадами руху. Також озвучила шість критеріїв зарахування депутатів до чесних високо посадовців.
Критерії:
1. Відсутність фактів порушень прав і свобод людини;
2. Незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;
3. Непричетність до корупційних дій;
4. Прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя;
5. Особисте голосування в парламенті;
6.  Участь у засіданнях парламенту та роботі комітетів.
Представник профспілки «Народна Солідарність» Олексій Кляшторний зазначив, що в Донецьку можна очікувати ще однієї презентації від руху. Цього разу будуть оприлюднені результати дотримання шести критеріїв дійсними 450 депутатами Верховної Ради, так званий «ЧЕСНОМЕТР». Голова громадської організації «Центр UA» Олег Рибачукпідкреслив, що досвід Румунії однозначно треба використати в Україні. «Зараз вперше в історії нашої незалежної країни близько 40% людей, які раніше, наприклад, голосували проти всіх, тому що не бачили альтернативи, чекають, коли з’явиться той, за кого варто віддати голос. Оскільки 80% людей вважають критерії «ЧЕСНО» важливими для визначення порядного депутата, то уявіть, яка перспектива у тих політиків, які дійсно дотримуватимуться цих пунктів». Представник фонду «Демократичні ініціативи» Юрій Горбань розповів про те, що таке національний екзит-пол, яка його історія в Україні та як він вплив на перебіг виборів.
Також під час зустрічі з громадськими активістами у Донецьку регіональним координатором платформи був обраний журналіст інтернет-видання «Новости Донбасса» (www.novosti.dn.uaПавло Островський.
Нещодавно подібні презентації руху пройшли в 15 містах України, за результатами яких утворилося регіональні платформи. Загалом по всій країні до цієї ініціативи приєдналися близько 130 громадських організацій.
Детальніше про рух «ЧЕСНО» на сайті: www.chesno.org
Найближчим часом на нашому сайті можна буде детальніше дізнатися про рух «ЧЕСНО» у наступних матеріалах та подкасті.

Читати також:

Одне з гендернонайчутливіших видань «живе» у Луганській області: результати моніторингу 2020

Упродовж 11-18 жовтня  було проведено п`ятий гендерний моніторинг гіперлокальних медіа в Луганській області. Проаналізовано 99 новин 4 інтернет-видань Луганщини (“Попасна.City”, “6451 сom.ua – Сайт города Лисичанска”, “Сватове.Сity”, “Троїцьке.Сіty”) та  93  новин 4 друкованих видань  (“Вісті Біловодщини”,” Вісті Марківщини”, “Рубіжанські новини” і “Телегазета”) Оцінювання відбувалося за кількома категоріями: дотримання гендерного балансу (кількість чоловіків та жінок як …

Результати моніторингу гендерночутливого контенту донецьких медіа за підсумками 2020 року: лідери — газета «Вперед» та сайт «КуМА.City»

У період із 11 по 17 жовтня 2020 р. було проведено п’яту хвилю гендерного моніторингу журналістських матеріалів гіперлокальних донецьких медіа, а також підбито підсумок та виведено загальний індекс гендерної чутливості медіа за результатами всіх п’яти хвиль 2020 року. Нагадаємо, що дослідженню підлягало 5 інтернет-видань («Краматорск Пост», «КуМА.City», «Маріуполь.City», «6239com.ua — Сайт Покровска и Мирнограда», «06277.com.ua …

Особливості протидії ЗМІ маніпуляціям та дезінформації у ході виборчих кампаній. Рекомендації для медіа

Журналісти онлайн-видання «ОстроВ» під час виконання протягом червня — листопада 2019 р. проекту «Парламентські вибори 2019:  протистояння маніпуляціям у медіа в Донбасі», який реалізовано завдяки Медійній програмі України,  за підтримки Інтерньюз/USAID, висвітлювали перебіг кампанії, фокусуючись на аналізі обіцянок і заяв політиків та їх відповідності діяльності цих же людей до та після виборів. Свої спостереження протягом …

Імперативний мандат в Україні та світі

Що таке імперативний мандат Імперативний мандат – це  вид мандату, згідно з яким депутат може бути позбавлений свого статусу шляхом виключення з рад різного рівня за поданням громади чи партії. Він протиставляється вільному депутатському мандату, який існує у практиці більшості країн із розвиненою демократією та надає депутату багато привілеїв і свободу дії. В Україні практика …