Блогери мали право знімати у супермаркетах – коментарі юристів

Журналісти та блогери, які вже тривалий час проводять рейди по супермаркетах з метою перевірки дотримання прав споживачів, зібралися в Донецькому прес-клубі щоб озвучити своє бачення ситуації, яка склалася довкола громадського руху «Україна без холопів». Нагадаємо, на Донеччині ця ініціатива викликала резонанс, навіть аж до побиття активістів та судових позовів проти них. Свою оцінку конфлікту між співробітниками супермаркетів та блогерами дала медіа-юрист Наталя Грановська. Експерт зазначила, що дії блогерів були правомірними щодо збору та подальшого розміщення інформації.
Один з активістів руху «Україна без холопів», адвокат за фахом Дмитро Коробко також додав, що особи, яких знімали, на момент фото та відеозйомки виконували свої службові обов’язки. Він зазначив, що це були не просто споживачі, які проходили повз об’єктиви камер. Ці люди знаходились на робочому місці та мали певні посадові інструкції, наприклад, охоронці. «В жодному разі не можна казати, що ми заважали людям… Ми знімали продукцію – прострочену або ні. Ми намагалися отримати інформацію від працівників супермаркету, а вже вони силкувалися перешкоджати нам вести зйомку, ухилялися від спілкування з нами… Саме тому вони  потрапили до об’єктивів», – пояснив Дмитро.
Щодо подальшого розміщення фотографій, Коробко уточнив, що є стаття 308 Цивільного Кодексу України, де зазначено, що фотографія може бути розповсюджена без дозволу фізичної особи, яка зображена на ній, якщо це викликано необхідністю захисту її інтересів або інтересів інших осіб. «В даному випадку ми якраз і розміщували ці фотографії для того, щоб захистити інтереси необмеженого кола споживачів, не тільки свої», – зазначив активіст.